Skład kapituły 2019

W skład kapituły wchodzą wybitne i wyjątkowe kobiety, które odnoszą sukcesy w biznesie i mediach

JOLANTA BOROWIEC

Dyrektor kanału Polsat Cafe. Z branżą związana od ponad 20 lat jako dziennikarka, reżyserka i producentka programów telewizyjnych. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej, a następnie podjęła kolejne studia jako II fakultet na Wydziale Resocjalizacji Profilaktyki i Problemów Społecznych oraz Studium dziennikarskie, zaczynając równocześnie przygodę z mediami w Programie 3 Polskiego Radia.

Przez następne siedem lat pracowała w Telewizji Polskiej, gdzie była reporterką działu krajowego „Panoramy”, a następnie w Programie 1 tworzyła program „Tabu”. Z Telewizją POLSAT związana niemalże od początku jej działalności. Była producentką nadzorującą i kreatywną głównych widowisk stacji m.in. Top Trendy 2003, Wybory Miss Polski, Oskary mody, Elite Model Look.
W kwietniu 2008 zajęła się tworzeniem kanału life-stylowego dla kobiet Polsat Cafe jako dyrektor tej stacji. Dzięki swemu zaangażowaniu i wszechstronnemu doświadczeniu oraz znajomości rynku telewizyjnego w krótkim czasie udało jej się pozyskać do udziału w programach Polsat Cafe prawdziwe gwiazdy polskiego show- biznesu, jak choćby: Justynę Steczkowską, Katarzynę Cichopek, Krzysztofa Ibisza, , Dorotę Chotecką, Ewę Wachowicz, Lidię Popiel, Joannę Horodyńską, Karolinę Malinowską, Grażynę Wolszczak, Magdalenę Wójcik, Ewę Pacułę, Annę Guzik czy Joannę Liszowską.

Uhonorowana m.in. statuetką Kobieta Sukcesu w kategorii „Kreatywność na rzecz polskiego biznesu” podczas III Koktajlu Kobiet Sukcesu, statuetką SUPERWIKTORIA za propagowanie zdrowego stylu życia, czy statuetką Osobowość Roku 2018 przyznawaną przez magazyn „Osobowości i sukcesy”.

MAŁGORZATA EKERT

Pomysłodawczyni i właścicielka firmy Ekert Nails – hurtowni będącej wyłącznym dystrybutorem marki CND. Tworzy także produkty pod własną marką Ekert Nails, którą pokochały salony w całej Polsce. Od 25-ciu lat z konsekwencją i sukcesem buduje swoje imperium oparte na wiedzy, pasji i miłości do ludzi.

Punktem zwrotnym w karierze było wprowadzenie w 2010 r. na rynek lakieru hybrydowego Shellac, będącego bezpieczną alternatywą dla hybrydy. Do dziś produkt cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd, klientek i specjalistów z branży beauty.

Prowadzi w pełnym zakresie szkolenie ze stylizacji paznokci ucząc w wielkim stylu kursantki do zawodu stylistki /stylisty paznokci.
Ponadto ruszyła z nowym cyklem wsparcia dla biznesu pomagając właścicielom salonów przekuć marzenia w sukces. Zajęcia dotyczące wyboru odpowiedniego logo, lokalizacji i wyposażenia salonu, a także wyrafinowanych technik sprzedaży cieszą się dużą popularnością.

Swoją wiedzą i doświadczeniem lubi dzielić się z innymi, dlatego uruchomiła Złoty biznes beauty by Małgorzata Ekert. Profesjonalizm Ekert Nails doceniły największe gwiazdy show businessu (Anna Mucha, Marcelina Zawadzka), projektanci mody (Dawid Woliński), czy najbardziej wpływowe magazyny lifestyle’owe (Harpers Bazaar, Avanti).
Współpracowała przy wielkich produkcjach telewizyjnych takich jak Taniec z Gwiazdami, Elite Model Look czy Jak Oni Śpiewają.

Jaki jest jej przepis na sukces? To kombinacja trzech czynników – ciężkiej pracy, zaufaniu i wiarygodności dla klienta oraz radości z życia!

GABRIELA KOŚMIDER

Od 36 lat uznany ekspert w dziedzinie opakowań. Założycielka GABI-PLAST KROTOSZYN współpracuje z polskimi jak i największymi światowymi koncernami z tej branży. Wartością nadrzędną jest dla Niej satysfakcja i zadowolenie klientów. Kluczem do osiągniętego sukcesu był stały rozwój, wiarygodni partnerzy i sprawdzona kadra pracownicza.
„Solidność w partnerstwie to podstawowy element budujący zaufanie na rynku” – to hasło, które towarzyszy firmie od początku powstania. Sumienność, lojalność, obowiązkowość w prowadzonych interesach zapewniło stałych i rzetelnych partnerów. Najważniejsi w firmie są współpracownicy, którzy pracują na wspólny sukces. Personel firmy jest dla Pani Gabrieli największym kapitałem i współtwórcą sukcesu. Twierdzi, iż w jej prowadzeniu pomaga również tzw. wyczucie, którym kieruje się podejmując najtrudniejsze decyzje. Bardzo ważne jest czerpanie satysfakcji z tego, co się robi i co osiąga. Ucząc się tego od początku stworzyła firmę, która przynosiła nie tylko korzyści materialne, ale również satysfakcję, radość, ciekawe spotkania, możliwość kontaktu ze wspaniałymi ludźmi, uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach krajowych jak i tych mniejszych wspierając przy tym lokalne inicjatywy.
Dużym wsparciem jest rodzina i przyjaciele dla których pomimo licznych obowiązków związanych z prowadzoną firmą zawsze znajduje czas by dzielić się z nimi licznymi pasjami.

ANNA MARUSZECZKO

Dziennikarka multimedialna – tv, radio, prasa. Redaktor naczelna miesięcznika dla kobiet „URODA ŻYCIA”.

Przygoda z telewizją trwa już ponad 20 lat. Najpierw realizowała programy zza kamery, w telewizji publicznej. W 1999 roku rozpoczął się długi romans z TVN: talk show „Wybacz mi”, magazyn „Zielone Drzwi” oraz społeczna praca w Zarządzie Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Z czasem romans przerodził się w trwały związek. Przez wiele lat była związana z TVN „Style” – „Miasto Kobiet” w tandemie z Marzeną Rogalską, autorski program „Kobieta na zakręcie” oraz cykl dokumentalny „Bez oporów”.

W tak zwanym międzyczasie publikowała wywiady w „Machinie”, felietony w „Metropolu”, rozmowy w tygodniku społeczno-politycznym „OZON”. Współpracowała z pismami: „MaleMan”, „Aktywna Mama”, z magazynem „VIVA!” (cykl tekstów o kobietach „Sztuka Wyboru”).

W maju 2010 została blogerką – „Między Bugiem a prawdą”. W tym samym roku wzięła udział w kampanii społecznej „Let it out. Uwolnij emocje” (YouTube), co zaowocowało e-bookiem „Uwolnij emocje! Elementarz uczuć”, jaki powstał we współpracy z Lucyną Wieczorek, założycielką Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet „Dojrzewalnia Róż”. Od 2009 roku współpracowałam z Pracownią Komunikacji INOUT.

W 2011 roku wydała książkę „Kobieta na zakręcie. Prawdziwe historie w rozmowach Anny Maruszeczko”. W 2013 roku została zaproszona przez wydawnictwo Edipresse do stworzenia koncepcji nowego masowego, luksusowego i rozumnego magazynu dla kobiet, co było dla niej zwieńczeniem, kulminacją dotychczasowych aktywności i doświadczeń zawodowych. Podjęła się tego wyzwania i po 1,5 roku przygotowań URODA ŻYCIA weszła na rynek. URODA ŻYCIA właśnie skończyła 5 lat.

Chętnie angażuje się w akcje społeczne. Ostatnio: Operacja czysta rzeka w pełni dla siebie, Noc księgarń, Warszawianka roku, Angry Parents. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

DR EWA RUMIŃSKA - ZIMNY

Ekonomistka, wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce.
W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor).
Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

MAGDALENA WONTEK

Od 26 lat właścicielka i dyrektorka Zespół Szkół Prywatnych Twoja Przyszłość oraz Akademicki Zespół Szkół Prywatnych w Sosnowcu.

Postanowiła stworzyć szkołę, która pomoże dziecku odnaleźć się w nowoczesnej rzeczywistości, sprzyjać będzie rozwojowi jego pasji i talentów. Jednocześnie zadba o jego bezpieczeństwo i wesprze coraz dłużej pracujących rodziców. Liczne rozmowy z rodzicami z klasy mojego syna utwierdziły mnie w przekonaniu, że moje myślenie idzie w dobrym kierunku.

„Założyłam szkołę, która pokazuje dziecku, co jest dobre i jakie wartości są ponadczasowe. Szkołę, która nie tylko zabiera go do kina, teatru czy filharmonii, ale podpowiada, jak należy się w takich miejscach zachować. Wzorem dobrych brytyjskich, prywatnych szkół wyposaża ucznia nie tylko w wiedzę, ale również w niezbędne umiejętności. Moje najlepsze intencje pozostałyby jednak tylko w sferze marzeń, gdyby nie moi współpracownicy, czyli nauczyciele i pracownicy administracyjni, którzy są lubiani i szanowani, lubią i szanują uczniów i swoją pracę”.
Zespół Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość”, począwszy od 1994 roku, zyskiwał coraz to większą liczbę uczniów i ma już ponad 900 absolwentów. To najlepsze potwierdzenie tego, że stworzyłam tę wymarzoną szkołę… szkołę, w której dziecko chce być.

ANITA BŁASZCZAK

Dziennikarka i redaktor w Dziale Ekonomicznym opiniotwórczego dziennika „Rzeczpospolita”. Specjalizuje się w tematyce związanej z rynkiem pracy, edukacją, rozwojem kariery zawodowej i szeroko rozumianym brandingiem redagując też poniedziałkowe kolumny „Rzeczpospolitej”- Moja Praca. Zainicjowała i realizuje na łamach „Rz” projekt 10 Wschodzących gwiazd biznesu,czyli publikowaną co roku 8 marca listę 10 młodych, ambitnych menedżerek i kobiet biznesu, które pomimo niezbyt długiego stażu zawodowego mogą się pochwalić znaczącymi osiągnięciami

JOLANTA SUŁAWA

Prezes DZT SERVICE i DZT Ciepło. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, karierę zaczynała w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, w roku 1978 w wieku 25 lat została dyrektorem oddziału . Od 1993 roku nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu najpierw w strukturach Dolnośląskiego Zakładu Termoenergetycznego potem FORTUM. 0d 2007 roku jest szefem spółki DZT Service, którą udało jej się wykupić w 2008 roku. Dzisiaj 100 procent udziałów firmy należy do osób fizycznych, z tego pakiet większościowy jest własnością Jolanty Suławy. Sukces zawdzięcza umiejętności negocjacji. Zawsze była wysyłana tam, gdzie pojawiały się presja i ryzyko, dzisiaj nie wyobraża sobie nie prowadzić trudnego biznesu, co stało się jej pasją.