Skład kapituły

W skład kapituły wchodzą wybitne i wyjątkowe kobiety biznesu, które z sukcesem zarządzają swoimi firmami od ponad 20 lat.

JAGA HUPAŁO

PRACOWNIA JAGA HUPAŁO BORN TO CREATE.
Hair designer, stylistka, projektantka. Swoją pracą nadaje nowy kształt rzeczywistości, w widoczny sposób pozwalając ujawnić się osobowości tych, którzy do niej przychodzą. W nich poszukuje inspiracji, wydobywając ich charakter, podkreślając urodę, przywracając spokój i optymizm. Stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań, ale przede wszystkim pracownią, w której kieruje Create Team.

Powołała Akademię, gdzie przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie młodym stylistom.

Jaga Hupało nie ogranicza pól swojej kreatywności, z powodzeniem pracuje z innymi artystami dziedzin teatru, mody, filmu. Angażuje się w działania różnych instytucji, tworząc projekty dla Opery Narodowej, CSW Zamek Ujazdowski, Teatru Narodowego, Opery Łódzkiej, Teatru Polskiego, ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki, Teatru Muzycznego Roma, Laboratorium Dramatu, Muzeum Pałac w Wilanowie.

BARBARA CHWESIUK

BIALCON, RABARBAR, PAŁAC W CIELEŚNICY

Założycielka i właścicielka firmy Bialcon istniejącej na rynku modowym ponad 20 lat. Dyrektor kreatywna marek Bialcon i Rabarbar, właścicielka Pałacu w Cieleśnicy oraz Manufaktury Cieleśnica. Laureatka licznych nagród, m.in. Lwa Koźmińskiego, Złotej Pętelki, Ambasadora Wschodu, Marki Lubelskiej, Gazeli Biznesu, Dobre bo Bialskie, Wawrzyna Podlasia, Wehikułu Czasu przyznawanego przez Gazetę Prawną, a także Lauru Konserwatorskiego za odrestaurowanie Pałacu w Cieleśnicy.

JOLANTA ZWOLIŃSKA

YONELLE

Współwłaścicielka marki kosmetycznej Yonelle. Biolog.

W branży beauty od 34 lat. Kreatorka marek wielokrotnie nagradzanych za jakość i nowatorstwo kosmetyków.

Jest współzałożycielką luksusowej marki kosmetycznej Yonelle, która tworzy kosmetyki infuzyjne z technologią Nanodysków™, profesjonalne zabiegi kosmetyczne twarzy z efektem medestetycznym oraz luksusową pielęgnację ciała w atmosferze „wellbeing”.

Istniejąca od 5 lat marka Yonelle odniosła wielki sukces. Otrzymała już ponad 30 prestiżowych nagród i wyróżnień (np. Prix de Beauté Cosmopolitan, ELLE International Beauty Awards, Doskonałość Roku Twój Styl) przyznanych przez ekspertów i autorytety branży kosmetycznej za innowacyjność, szybkie, ponadprzeciętne efekty i radykalne działanie przeciwzmarszczkowe.

W latach wcześniejszych Jolanta Zwolińska wykreowała dwie marki kosmetyczne. Pierwszą z nich była założona w 1984 roku Soraya, która w ciągu 10 lat odniosła wielki sukces rynkowy, stając się wtedy największą polską firmą w branży. W 1994 roku założyła Dermikę, produkującą kosmetyki z wyższej półki. Dużą część oferty stanowiły kosmetyki profesjonalne, przeznaczone do stosowania w gabinetach kosmetycznych.

MARIA OLSSON

MARIA OLSSON KONSULT

Specjalistka od rozwoju nowych technologii, międzynarodowego marketingu, ochrony środowiska, polityki imigracyjnej i spraw konsumenckich, przewodnicząca Rady Fundacji Polonia Gospodarcza Świata. Właścicielka firmy Maria Olsson Konsult. Propaguje nowe rozwiązania technologiczne służące do odzyskiwania energii z odpadów i biopaliw oraz innych odnawialnych źródeł energii. Konsultant w dziedzinie przekazywania energii elektrycznej, rozwoju materiałów przewodzących prąd, przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Członek Klubu Wynalazców firmy ABB – ma na swoim koncie opracowanie 100 materiałów do produkcji kabli wysokiego i średniego napięcia. Odkrycie przez nią nowych materiałów PTC stało się podstawą dla obecnej technologii bezpieczników przemysłowych, opatentowanych przez firmę ABB. Jej kierownictwo uważa to za jedno z największych odkryć od czasu wynalezienia tranzystora.

Szefowa wielu projektów, w tym dotyczących równouprawnienia kobiet oraz działalności polskich kobiet w Szwecji na wzór sztokholmskiego klubu Sabat. Działaczka polonijna, organizatorka Polskiego Klubu Kobiet Sukcesu w Sztokholmie, działa w Radzie Fundacji Polonia Gospodarcza Świata oraz jest Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce.

MAGDALENA KWIATKIEWICZ

YES BIŻUTERIA

Współzałożycielka firmy YES BIŻUTERIA, która od 30 lat wprowadza na polski rynek najlepszy światowy design. Założycielka GALERII YES, jedynej niekomercyjnej, prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów. Właścicielka unikatowej kolekcji polskiej współczesnej sztuki złotniczej, rejestrującej wszystkie zjawiska zachodzące w tej dziedzinie sztuki od czasów powojennych aż do dzisiaj. Właścicielka wspaniałej kolekcji biżuterii etnicznej, którą przywozi z licznych podróży.

Jest autorką kilkudziesięciu cykli fotograficznych od ponad dziesięciu lat prezentowanych na wystawach w galeriach, a także w przestrzeni miejskiej.

Zawsze pełna energii do działania, ciepła, z otwartym sercem i umysłem.

Już wkrótce ogłosimy kolejne osoby w Kapitule!