Skład kapituły 2019

W skład kapituły wchodzą wybitne i wyjątkowe kobiety biznesu, które z sukcesem zarządzają swoimi firmami

GABRIELA KOŚMIDER

Od 36 lat uznany ekspert w dziedzinie opakowań. Założycielka GABI-PLAST KROTOSZYN współpracuje z polskimi jak i największymi światowymi koncernami z tej branży. Wartością nadrzędną jest dla Niej satysfakcja i zadowolenie klientów. Kluczem do osiągniętego sukcesu był stały rozwój, wiarygodni partnerzy i sprawdzona kadra pracownicza.
„Solidność w partnerstwie to podstawowy element budujący zaufanie na rynku” – to hasło, które towarzyszy firmie od początku powstania. Sumienność, lojalność, obowiązkowość w prowadzonych interesach zapewniło stałych i rzetelnych partnerów. Najważniejsi w firmie są współpracownicy, którzy pracują na wspólny sukces. Personel firmy jest dla Pani Gabrieli największym kapitałem i współtwórcą sukcesu. Twierdzi, iż w jej prowadzeniu pomaga również tzw. wyczucie, którym kieruje się podejmując najtrudniejsze decyzje. Bardzo ważne jest czerpanie satysfakcji z tego, co się robi i co osiąga. Ucząc się tego od początku stworzyła firmę, która przynosiła nie tylko korzyści materialne, ale również satysfakcję, radość, ciekawe spotkania, możliwość kontaktu ze wspaniałymi ludźmi, uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach krajowych jak i tych mniejszych wspierając przy tym lokalne inicjatywy.
Dużym wsparciem jest rodzina i przyjaciele dla których pomimo licznych obowiązków związanych z prowadzoną firmą zawsze znajduje czas by dzielić się z nimi licznymi pasjami.

DR EWA RUMIŃSKA - ZIMNY

Ekonomistka, wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce.
W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor).
Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

JOLANTA SUŁAWA

Prezes DZT SERVICE i DZT Ciepło. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, karierę zaczynała w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, w roku 1978 w wieku 25 lat została dyrektorem oddziału . Od 1993 roku nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu najpierw w strukturach Dolnośląskiego Zakładu Termoenergetycznego potem FORTUM. 0d 2007 roku jest szefem spółki DZT Service, którą udało jej się wykupić w 2008 roku. Dzisiaj 100 procent udziałów firmy należy do osób fizycznych, z tego pakiet większościowy jest własnością Jolanty Suławy. Sukces zawdzięcza umiejętności negocjacji. Zawsze była wysyłana tam, gdzie pojawiały się presja i ryzyko, dzisiaj nie wyobraża sobie nie prowadzić trudnego biznesu, co stało się jej pasją.

Kolejną członkinię Kapituły przedstawimy wkrótce;-)